YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed güçleri Kızıldağ'a püskürtüldü
Esed güçleri Kızıldağ'a püskürtüldü
01 Şubat 2016 07:55
Türkmen bölgesinde katliama hazırlanan Esed-Rus işbirliği siviller ile kendileri arasında siper olan Türkmen savaşçıları tarafından greri püskürtüldü.

Hür Haber'in haberine göre; Geçtiğimiz haftaya damga vuran Esed-Putin ordusunun Yamadi'de sivil Türkmenleri sıkıştırarak katliama kalkışması bölgede vatan savunması yapan Türkmen savaşçıların operasyonları ile geri püskürtüldü.

Sivil halk ile Esed güçlerinin arasında siper olarak Kadın, çocuk ve topraklarını koruyan Türkmen gruplar yürüttükleri operasyonlarla Rus ve Rejim askerlerini Kızıldağ'a kadar püskürttü. Cebeli İslam Grubunun Kelez bölgesinde büyük bir öncü operasyona imza attığı belirtildi.

Bölgede sadece sivilleri ve Türkmen köylerinin hakim tepelerini istemekle kalmayan rejim Suriye'ye zor şartlar altında gönderilmeye çalışılan yardımların da gidişini engellemek için elinden geleni yapıyor. Özellikle İHH depolarının her gün Rus uçakları tarafından vurulduğu ya da taciz edildiği belirtiliyor.

Bilindiği gibi önceki gün Rus destekli Esed güçleri Türkmen Dağı bölgesindeki sivillerin bulunduğu köyleri sıkıştırmış ve katliam alarmı verilmişti. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler