YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed güçleri İdlib'e vakum bombasıyla saldırdı: 20 ölü
Suriye ordusuna ait savaş uçakları, ülkenin kuzeybatısındaki İdlib ve çevresindeki ilçe ve beldelere vakum bombasıyla hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 20 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi de yaralandı.
Esed güçleri İdlib'e vakum bombasıyla saldırdı: 20 ölü
29 Eylül 2016 / 23:24 Güncelleme: 29 Eylül 2016 / 23:25

İdlib'teki sivil savunma yetkililerinden Leys el-Faris, orduya ait savaş uçaklarının yerleşim alanlarına ''vakum'' bombasıyla düzenlediği hava saldırılarında İdlib'de 7, Carcanaz beldesinde 8 ve Han Şeyhun ilçesinde 5 sivilin yaşamını yitirdiğini, 24 kişinin yaralandığını söyledi.

Faris, ''Rejim jetlerinin bombaladığı İdlib'in Carcanaz beldesinde sivil savunma ekipleri enkaz altından çok sayıda çocuk cesedi çıkardı. Saldırıda 5 katlı bir binada büyük hasar meydana geldi. Ekipler, ağır iş makineleri yardımıyla enkaz kaldırma çalışmaları başlattı.'' dedi.

Carcanaz'da yaralananların beldedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındığını kaydeden Faris, saldırı sonucu İdlib kent merkezi ile Han Şeyhun ilçesinde büyük hasar oluştuğunu, çok sayıda aracın kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler