YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed güçleri ateşkese rağmen saldırıya devam ediyor
Esed güçleri ateşkese rağmen saldırıya devam ediyor
27 Şubat 2016 07:34
Suriye'nin Lazkiye kırsalı Türkmendağı'ndaki çatışmalar, kısmi ve geçici ateşkesin yürürlüğe girdiği saat 00.00'dan sonra da sürdü.

Alınan bilgiye göre, Esed rejimine ait birlikler Türkmenlerin kontrolündeki noktalara havan ve füzelerle gün boyu saldırdı.

Akşam saatlerinde Kelez ve Karamanlı köylerine yönelik saldırılar, kısmi ve geçici ateşkesin yürürlüğe girdiği gece yarısından sonra da devam etti.

Rejim tarafından muhaliflerin kontrolündeki noktalara atılan izli mermiler ile çatışma sesleri kameraya yansıdı.

Bölgede devam eden çatışma sesleri Yayladağı ilçesi sınır mahallelerinden de duyuluyor.

Tel Abyad'da da çatışmalar başladı

Öte yandan Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad'da da çatışma başladı. 

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, terör örgütü DEAŞ güçleri, bir süre önce terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD güçlerinin kontrolüne geçen Tel Abyat'a gece saatlerinde saldırmaya başladı. 

Ağır silahların kullanıldığı çatışmaların sesleri Akçakale ilçesinde yoğun bir şekilde duyuluyor. Çatışmalarda seken bazı mermilerin, Türkiye tarafına düştüğü öğrenildi.

Güvenlik güçlerinin sınır hattındaki önlemlerini artırdığı da görüldü.

ateş kez bahane
 // murtaza
amaç rusyanın mühimmat yığması ve tedarik etmesi, bu ateş kesin ardından daha şiddetli bombalamalar olacak, kafirden herşey beklenir,türkmen kardeşlerimizde en iyi ve en etkin önlemleri almaları gerekiyor, büyük ihtimal rusya özel birliklerini bu bölgelere getirecek kara haraketı yapacak türkiye telakkuzda olması gerek....
27 Şubat 2016 14:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler