YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed güçleri 25 kişiyi infaz etti
Esed güçleri 25 kişiyi infaz etti
29 Kasım 2013 16:28
Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin başkent Şam'ın Deyr Atiye beldesinde 25 kişiyi infaz ettiği bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin başkent Şam'ın Humus yolu üzerindeki Deyr Atiye beldesinde aralarında bir kadın ile 2 çocuğun da bulunduğu 25 kişiyi halka açık yerde infaz ettiği belirtildi.

Rejim güçlerinin beldede çok sayıda evi yaktığı veya yıktığı işaret edilen açıklamada, halkın belde çevresindeki tarım alanlarında ölü ve yaralıları aramaya başladığı kaydedildi.

Suriye resmi haber ajansı SANA, dün beldenin Suriye ordusu tarafından denetiminin sağlandığını ve silahlı gruplardan temizlendiğini duyurmuştu.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi de (LCC) yaptığı açıklamada, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Halep'in Halidiye bölgesinde yer alan Esed güçlerinin kaldığı merkezlere saldırarak rejim güçlerine büyük kayıplar verdirdiği ifade edildi.

ÖSO'nun kentin Raşidin bölgesinde yer alan Bilimsel Araştırmalar Merkezi ve çevresindeki Esed güçlerine yerli yapımı füzelerle saldırdığı dile getirilen açıklamada, silahlı muhaliflerin Dera Beled'de de Suriye ordu birliklerinin kaldığı binalara bomba yerleştirerek binaları havaya uçurduğu vurgulandı.

Ülkede birçok kentte Esed güçleri ile silahlı muhalifler arasında yoğun çatışmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, çok sayıda kentte cuma namazından sonra muhaliflerin yoğun olduğu mahallelerde yönetim karşıtı gösterilerin düzenlendiği dile getirildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler