YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed, destek için teşekkür etti!
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Batı destekli terörist grupların “acımasızca saldırılarına” karşı Suriye’ye yardım ettiği için Rusya’ya teşekkür etti.
Esed, destek için teşekkür etti!
18 Eylül 2013 / 18:45 Güncelleme: 18 Eylül 2013 / 18:55

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ve beraberindeki heyeti Şam’da kabul etti. Esad, görüşmede, “Batı, Arap ülkeleri ve bölge ülkeleri tarafından desteklenen teröristlerin acımasızca saldırılarına karşı Rusya’nın Suriye’ye desteğinden dolayı” teşekkürlerini sundu ve Rusya’nın bu duruşunun yeni bir küresel denge haritası oluşturulması için umut verici olduğunu belirtti.

Ryabkov, Rusya’nın Suriye konusundaki tavrında herhangi bir değişme olmadığını ve güç kullanımını reddeden uluslararası kanunlara dayalı siyasi bir çözümü desteklediklerini söyledi. Ryabkov, Suriye halkının kendi geleceğini tayin etme hakkına saygı duyulması gerektiğini ifade etti. Rus diplomat, Suriye konusunun Rusya için öncelikli bir mesele olduğunu ve dünya siyasetini ilgilendiren bir konu olduğunu söyledi ve iki ülke yönetimi arasında “derin ve pratik” istişarelerin ve koordinasyonun devam etmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler