YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed, bombalamaktan bıkmadı
Esed, bombalamaktan bıkmadı
13 Ağustos 2013 12:53
Suriye Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının Lazkiye bölgesinde, Cebel Ekrad bölgesindeki köyleri bombaladığı bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), orduya ait savaş uçaklarının ülkenin kuzeybatısında yer alan Lazkiye'deki muhaliflerin bulunduğu Cebel Ekrad bölgesindeki köyleri bombaladığını belirtti.

Bölgedeki İstiriye ve Devrim köylerinin "varil bombasıyla" vurulduğunu aktaran SRGC, bölgede Şam yönetimine bağlı güçler ile silahlı muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığın kaydetti.

"ÖSO Hama'da onlarca askeri etkisiz hale getirdi"

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Hama kentinde rejime ait bir askeri konvoya pusu kurduğu ve onlarca askeri etkisiz hale getirdiğini bildiren SRGC, pusuda aralarında tank ve zırhlı araçların da bulunduğu çok sayıda aracın da imha edildiğini duyurdu.

Muhaliflerin kuşatması altında olan Rakka'nın Ayn İsa bölgesindeki 93. tugayın çevresinde ÖSO birlikleri ile rejim güçleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığını belirten SRGC, savaş uçaklarının Halep'teki Kuveyris havaalanı çevresindeki yerleşim yerlerine de ağır silahlarla saldırdığını kaydetti.

Başkent Şam'ın Duma, Haresta, Dareya, Berze ve Kadem banliyölerinin hükümet güçlerinin saldırılarına maruz kaldığını da aktaran SRGC, kentin güney bölgesi, Yermuk, Kabun ve Cobar'da iki ordu arasında zaman zaman sokak çatışmalarının çıktığını vurguladı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler