YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed 73 can daha aldı
Esed 73 can daha aldı
22 Ocak 2014 06:40
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e bağlı ordu güçlerinin çeşitli kentlerde muhaliflere yönelik kara ve havadan düzenlediği saldırılarda 14'ü çocuk, 3'ü kadın olmak üzere 73 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim güçlerinin çeşitli kentlerde muhaliflerin denetimindeki bölgelere hava ve karadan ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda Halep'te 33, başkent Şam'ın banliyölerinde 15, Dera'da 11, İdlib ve Hama'da 4'er, Deyru'z Zor'a 3, Lazkiye'de 2 ve Kuneytra'da bir olmak üzere 73 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada da Esed güçlerinin başkent Şam'ın Dareyya, Duma, Berze ve Cobar banliyölerine havan topu ve roketlerle saldırdığı, saldırılarda çok sayıda yerleşim yerinin hasar gördüğü kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, rejim güçlerinin Halep, Hama ve İdlib kentinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelere "varil bombasıyla" saldırdığı bildirildi.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin ülke genelinde düzenlediği operasyonlarda, aralarında yabancıların da bulunduğu çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler