YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad'ın askerleri Teravih Namazı kılınırken camiye saldırdıı: 15 ölü
Esad'ın askerleri Teravih Namazı kılınırken camiye saldırdıı: 15 ölü
09 Temmuz 2015 02:29
Suriye ordusuna ait helikopterin, Halep kentindeki Kerm Beyk bölgesinde bulunan bir cami ile yerleşim yerine düzenlediği saldırıda 15 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

AA muhabirinin Halep'teki sivil savunma yetkililerinden edindiği bilgiye göre, orduya ait helikopter Halep'te muhaliflerin denetiminde olan Kerm Beyk bölgesindeki Tarik Bab Mahallesi'nde teravih namazı kılınırken İbad er Rahman Cami ve yakınındaki yerleşim yerine varil bombasıyla saldırdı.

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 15 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Caminin yanında yıkılan evlerin enkazında kurtarılmayı bekleyen 10 kişinin olduğu bildirildi.

Rejimin Halep'te akşam saatlerinde halkın toplu olarak bulunduğu cami, otobüs durağı ve çarşılara saldırdığını ifade eden yetkililer, "Orduya ait savaş uçakları ramazan ayının başladığı günden bu yana yoğun şekilde camilere ve toplu yerlere saldırdı" dedi.

Suriye ordusuna ait helikopterin dün de iftar vaktinde Halep'in Ma'adi Mahallesi'ne varil bombası atması sonucu 8 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı, 17 kişinin ise enkaz altında kaldığı belirtilmişti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler