YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad'dan kaçıp yıldız oldu!
İngiltere’de yayınlanan “Yetenek Sizsiniz” programında yarışan Suriye’li dansçı Falah Hasan’ın hayat hikayesi programı izleyen herkesin duygulanmasına neden oldu.
Esad'dan kaçıp yıldız oldu!
20 Mayıs 2013 / 11:31 Güncelleme: 20 Mayıs 2013 / 11:37

10 sene önce Suriye’de annesi ve babasının Esad güçleri tarafından öldürüldüğünü ifade eden Hasan, kendisinin ve kardeşinin ise şanslarının yardımıyla kurtulduğunu ifade etti.

İngiltere’de yayınlanan Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılan ve değişik dans stiliyle izleyenler tarafından beğeni kazanan Fallah Hasan hayat hikayesi ile ise izleyenlere duygulu dakikalar yaşattı.

Sahnede “Poppin” takma adını kullanan Hasan kardeşi Kovan’la birlikte bir gün eve geç gittiklerini ve eve gittiklerinde anne ve babasını ölü olarak bulduklarını ifade ederek, “O gün bizi melekler korumuştu” dedi. Babasının her zaman küçük ve kimsesiz çocuklara yardım ettiğini bunun ise hükümet tarafından hoş karşılanmadığını belirten Hasan bunun sonucunda bir gün Esad askerlerinin annesini ve babasını öldüresiye dövdüğünü ve evlerini ateşe verdiğini ifade etti. Eve döndüklerinde anne ve babasının cansız bedenini gördüklerini ifade eden Hasan komşularının kendilerini 3 ay boyunca sakladığını söyledi. Her gün yalnız kaldığında tanrıya dua ettiğini belirten Hasan bir kamyonla Avrupa’ya kaçmadan önce Türkiye’den de geçtiğini ifade etti. 9 gün boyunca yolculuk yaptıklarını kaydeden Hasan bu süre zarfında ise yanlarında sadece su olduğunu söyledi. Bir süre sınır dışı edileceğini düşünen Hasan daha sonra ise İngiltere hükümeti tarafından yerleşim izni almayı başardı. Southampton’a yerleşen ve bir aileye evlatlık verilen Hasan ve kardeşi şimdi yeni annesiyle yaşıyor. “ Bakıcı annem hayatımı kurtardı ve o yer yüzündeki en iyi insan” diyen Hasan, “Kalbim halen kırık. Fakat İngiltere bana hayatta kalmam ve mücadele etmem için güç verdi” dedi.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler