YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad'a sürpriz destek!
Uzun bir süredir karmaşa içinde olan Suriye'de Devlet Başkanı Esad'a sürpriz bir isimden destek geldi...
Esad'a sürpriz destek!
27 Ağustos 2011 / 14:47 Güncelleme: 27 Ağustos 2011 / 14:48

EL CEZİRE: "ŞAM'DAKİ RIFAİ CAMİSİNE OPERASYON DÜZENLENDİ"

Suriye'nin başkenti Şam'da, dün gece bir camiye düzenlenen operasyonda bir kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı bildirildi.

El Cezire televizyonu, başkentin küfür Susa mahallesindeki Rıfai camisine dün gece bir operasyonun düzenlendiğini, düzenlenen operasyonda camide 1 kişinin hayatını kaybettiğini, cami imamıyla birlikte onlarca kişinin de yaralandığını duyurdu.

İnsanların camiden kaçışları ve camide ölen kişi ve yaralanan cami imamının görüntülerine de yer veren televizyon kanalı, dün gece ülkenin bir çok kentinde teravih namazından sonra yönetim karşıtı gösterilerin düzenlendiğini belirtti.


--------------------------------------------------------------------------------
ESAD'A SÜRPRİZ DESTEK

Lübnan'daki Şiilerin lideri Şeyh Hasan Nasrallah, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad yönetimine destek verdi.

Nasrallah dün televizyonda Suriye'deki olayları değerlendiren bir konuşma yaptı.

Suriye'nin İsrail karşıtı direniş gruplarını desteklediği için ülkeyi istikrarsızlaştırmak isteyen yabancılarca düzenlenen gizli bir tertibin kurbanı olduğunu savunan Nasrallah, ''Suriye'yi mezhep çatışmasına doğru itenler ülkeyi parçalamak istiyor'' dedi. (AA)

Bu ne kirli bir oyun
 // smy
Nasrallah ne yaptigini biliyordur eminim,iki eli kanli bir diktator ne zamandir Israile karsi gruplari destekler oldu? Bu Asad in babasi degilmiydi musluman kardeslere kan kusturup Hama sehrinde katliam yaptiran? Esad'in sanki umrundaydi Filistin meselesi,adam babadan kalma mafya agi ile zulum yapip cebini dolduruyor.Sanki Israilin isine gelir mi Esadin gitmesi ?Gelmez,cunku yerine islami hassasiyeti olan gruplardan secme kisiler basa gelebilir.Israil icin Esad bicilmis kaftan....
29 Ağustos 2011 09:28
cehaletin esareti...
 // ibrahim çelikoğlu
Bir devlert çöküyor,istendiği zaman işgal ediliyorsa düzenin bozukluğu yüzündendir.Diktatör demek hırsız demektir.Kendisine ait olmayan milletin mallarına,parasına el koymuş on parmağı balda.devletin savunmasını yapacak insan gücü küstürülmüş güç.Bu yüzden silah yapamaz.BM'ler cephe almış,hukuk yok.Savunma hakkıda yok vs.Suriyeyi sevenler demokratikleşmek için çaba harcamalıdırlar.Milli birlik beraberlik,kayıp değil,kazançtır.Daha iyi savaş,daha iyi kal...
27 Ağustos 2011 15:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler