YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad, Youtube'la katliamı yalanladı
Beşar Esad yanlılarının sosyal medyada başlattığı kampanyalarla, kimyasal silah kullanılarak yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği görüntülerin sahte olduğu iddia ediliyor.
Esad, Youtube'la katliamı yalanladı
24 Ağustos 2013 / 18:40 Güncelleme: 24 Ağustos 2013 / 21:15

Sosyal paylaşım sitesi Youtube’da, Esad yanlıları tarafından yüklenen görüntüde, küçük yaştaki bir erkek çocuğun gözleri kapalı olarak yerde kanlar içinde yattığı ve kolunun kırık olduğu görülüyor.

Daha sonra parmakları kıpırdayan çocuk aniden yerinden doğrularak hiçbir şeyi yokmuş gibi hareket ediyor. Bulanık ve kötü kalitede çekilen videoda, katliam sonrası medyada yer alan görüntülerin sahte olduğu ve önceden planlanarak hazırlandığı vurgulanıyor. Videonun özellikle geçtiğimiz günlerde, Esad güçleri tarafından Şam yakınlarında kimyasal silah kullanılarak yapıldığı iddia edilen ve yüzlerce masum sivil ile birlikte küçük yaştaki çocukların da hayatını kaybettiği katliamdan sonra yüklenmesi ise dikkat çekti. Sosyal medyayı kullanarak katliamların sahte olduğunu göstermeye çalışan Esad yanlıları, silahlı müdahalenin yanı sıra çeşitli görüntülerle de psikolojik savaş taktikleri uyguluyor.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler