YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad yanlıları sokaklara döküldü
Esad yanlıları sokaklara döküldü
28 Kasım 2011 12:12
Arap Birliği'nin Suriye'ye yaptırım kararı almasının ardından Suriye'de kararlara karşı tepkiler devam ediyor.

Arap Birliği'nin dün Suriye'ye uygulanacak yaptırımları basına açıklamasının hemen ardından sokaklara inen Devlet Başkanı Beşar Esad yanlıları, bugün de ülkenin birçok kentinde gösteriler düzenlemeye devam ediyor.

Başkent Şam'ın Yedi Deniz Meydanı ve bazı banliyölerin yanı sıra, Halep, Süveyda, Haseke, Lazkiye kentlerinde büyük kitleler halinde gösteriler düzenleyen yönetim yanlısı Suriyeliler, Arap Birliği kararlarını protesto ederek, Beşar Esad'a destek sloganları attı.

Suriye bayraklarının yanı sıra Esad posterlerinin taşındığı Yedi Deniz Meydanı'ndaki gösterilere katılan Beyza Adil, Arap Birliği kararlarının kendilerini bağlamadığını ve bu kararların batının zoruyla alındığını belirtti.

Beyza Adil, ekonomik yaptırımların Suriye'nin birliğini bozamayacağını ve sonuna kadar Beşar Esad'ın arkasında duracaklarını kaydederek, alınan kararların halkı hedeflediğini söyledi.

Beyza, "Hani birlik, halkı etkileyecek kararlar almayacaktı " diyerek, Suriye'nin bu krizi en kısa zamanda aşacağını belirtti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler