YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad Türkmen mahallesini vurdu
Suriye ordusunun bu sabaha karşı Humus şehrindeki Bab-ı Amr mahallesini tanklarla vurduğu iddia edildi...
Esad Türkmen mahallesini vurdu
26 Aralık 2011 / 15:44 Güncelleme: 26 Aralık 2011 / 15:44

Suriye ordusunun bu sabaha karşı Humus şehrindeki Bab-ı Amr mahallesini tanklarla vurduğu iddia edildi.

Suriye Ulusal Konseyi Dış İlişkiler Komitesi üyesi Dr. Halit Hoca, Suriye ordusunun 4. Tugay 138. Alayına bağlı tankların Humus'un Türkmen mahallesi Bab-ı Amr'a bu sabaha karşı bir saldırı düzenlediğini öne sürdü.

Halit Hoca, bölgeden aldıkları bilgiye göre, bu sabaha karşı gerçekleşen saldırıda en az 50 kişinin öldüğünü söyledi. Hoca, saldırıya uğrayan mahallede enkaz altında başka ölülerin de olabileceğini bildirdi.

18 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

 Suriye'nin kuzey ve orta kesimlerinde düzenlenen operasyonlarda 18 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi, ülkenin kuzeyindeki İdlib ve orta kesimlerinde yer alan Humus kentinde rejim karşıtlarına karşı düzenlenen operasyonlarda güvenlik güçlerinin açtığı ateşte çoğunluğu Humus'un Babı Amru'da olmak üzere toplam 18 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kuzeydeki İdlib kentindeki operasyonlarda halkın güvenlik nedeniyle Cebel El Zaviye bölgesine kaçtığını dile getiren aktivistler, son dönemlerde hapishanelerde çok sayıda tutuklunun kötü şartlar yüzünden yaşamını yitirdiğini belirtti.

Suriye'de olayların başladığı mart ayında bu yana 5 binden fazla kişinin öldüğü, on binlerce kişinin tutuklandığı ve binlerce kişinin de kaybolduğu tahmin ediliyor. (AA)

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler