YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad Lazkiye'ye eğlence merkezi kuracak
Amerikan dergisi New Republic, Esad'ın iç savaştan uzak olan Lazkiye'nin güneyi için turizm merkezi harekatı yapacağını yazdı.
Esad Lazkiye'ye eğlence merkezi kuracak
02 Haziran 2014 / 22:09 Güncelleme: 02 Haziran 2014 / 22:10

3 yıldır süren ve Hama, Humus ve Halep'in harabeye döndüğü Suriye'deki iç savaşla birlikte Esad turizmi canlandırma çabasına girdi.

Esad, savaştan önce Suriye ekonomisinin yüzde 12'sini oluşturan turizmi yeniden canlandırmak için harekete geçti. New Republic dergisinin haberine göre Devlet Başkanı Beşar Esad mayısta 200'den fazla turizm işletmecisiyle bir araya geldi.

Halk plajı, sauna merkezi

Lazkiye'de içerisinde kafe ve eğlence yerlerinin bulunduğu büyük bir halk plajının düzenlenmesi öngörülüyor. Muhaliflerin çekildiği Humus'la Hama'yı bağlayan yol üzerinde jakuzzi ve sauna hizmeti içeren bir merkez kurulacak.

Esed'in memleketi

Esad'ın memleketi Lazkiye'nin güneyindeki sahil şeridi, iç savaşın yarattığı şiddet ortamından nispeten uzakta. Güneyde hayat  devam ederken, Lazkiye'nin kuzeybatısındaki Cabal el Akrad'da ise muhalifler orduyla savaşıyor.

Muhalifler çekildi

Öte yandan Humus-Hama yolu nisan ayında Özgür Suriye Ordusu tarafından bombalanmıştı. Daha sonra ise muhalifler bölgeden çekilmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler