YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad güçleri, İdlib’i yine kana buladı
Esad güçleri, İdlib’i yine kana buladı
10 Haziran 2015 00:04
Suriye Rejim güçlerinin, muhaliflerin denetimine geçen İdlib’e düzenlediği hava saldırısında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 50 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Esad güçlerine ait savaş uçağının İdlib’de muhaliflerin kontrolünde olan Cenudiye kasabasında yerleşim yerine düzenlediği saldırıda 50  kişinin öldüğü bildirildi. Suriye Yerel Koordinasyon Komiteleri’nden (LCC) yapılan açıklamada, orduya ait bir savaş uçağının İdlib’te yönetim karşıtlarının denetiminde olan Cenudiye kasabasındaki yerleşim birimlerini hedef aldığı belirtildi.

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 50 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı ifade edilen açıklamada, çok sayıda yerleşim yerinin yıkıldığı ve hasar gördüğü dile getirilerek, enkazlarda ölü ve yaralıları arama çalışmalarının sürdüğü vurgulandı.

Suriye Devrim Şehitleri Veritabanı’nın kayıtlarına göre muhalif gösterilerin başladığı 2011 Mart’ından bu yana İdlib ve kırsalında en az 15 bin kişi hayatını kaybetti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler