YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad bayramda kan akıtmaya devam ediyor!
Esad bayramda kan akıtmaya devam ediyor!
17 Ekim 2013 08:59
Suriye'de Esed'e bağlı ordu birliklerinin, ülke genelinde muhaliflere ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 13'ü çocuk 5'i kadın, 68 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin yönetim karşıtlarına hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılarda Dera kentinde 29, Halep'te 12, Deyru'z Zor'da 9, Hama'da 8, başkent Şam'ın banliyölerinde 7, Humus, Haseke ve İdlib'te birer olmak üzere 68 kişinin öldüğü belirtildi.

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerinin Halep Merkezi Hapishanesinin çevresini kuşattığı ve iki ordu birlikleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, savaş uçaklarının Halep'te muhaliflerin yoğun olarak yaşadığı bölgeleri bombaladığı kaydedildi.

İdlib'in Cebel El Zaviye bölgesini bombalamaya çalışan bir savaş uçağının silahlı muhalifler tarafından düşürüldüğü ileri sürülen açıklamada, başkent Şam'ın Kutafye bölgesindeki 155. Tugaydan ülkenin kuzeyine doğru bir Scud füzesi fırlatıldığı iddia edildi.

Açıklamada, başkentin Duma, Yermuk, Berze, Haresta ve Zemelka banliyölerinin, rejim güçlerinin yoğun saldırılarına maruz kaldığı, Abbasiyyin ve Ceremana bölgelerine düşen havan toplarının hasara neden olduğu aktarıldı.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin, çeşitli kentlerde gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini duyurdu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler