YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad bayram dinlemedi: 108 ölü
Esad bayram dinlemedi: 108 ölü
15 Ekim 2013 08:26
Suriye'de Esed'e bağlı ordu birliklerinin ülke genelinde muhaliflere yönelik ağır silahlarla gerçekleştirdiği saldırılarda 17'si çocuk, 7'si kadın olmak üzere 108 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin muhaliflerin yoğun olarak bulunduğu bölgelere hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılarda İdlib'de 45, başkent Şam'ın banliyölerinde 16, Deyru'z Zor'da 14, Halep'te 12, Dera'da 10, Hama'da 6, Humus'ta 4 ve Rakka kentinde de 1 olmak üzere toplam 108 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada da silahlı muhaliflerin başkentin Berze banliyösünde güvenlik güçlerini taşıyan otobüse saldırması soncunda patlama meydana geldiği kaydedildi.

Patlamada ölü ve yaralıların olup olmadığına ilişkin bilgi verilmeyen açıklamada, kentin Muaddamiye, Kabun, Haresta, Dareya ve Duma banliyölerinin, rejimin yoğun saldırılarına maruz kaldığı ifade edildi.

Başkentin merkezindeki Maliki bölgesinde Basim Hemşo Okulu'nun yanına bir havan topu mermisinin düşmesi sonucunda hasar meydana geldiği bildirilen açıklamada, hükümet güçlerinin Kasyon Dağı'ndan muhaliflerin yoğun olarak yaşadığı bölgelere topçu ateşiyle saldırı düzenlediği belirtildi.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin çeşitli kentlerde gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini duyurdu.

 

AA

Etiketler: , , ,
esedi destekleyen bölgelere dikkat
 // esed gitmeli
esedi destekleyen bölgeler huzur içinde. bu böyle olduğu sürece esed gitmez. ...
15 Ekim 2013 Salı 13:28
esed ölmeli
 // sorunun nedeni esed
özgür suriye ordusu bekleme durumundan çıkarılmalı. esed yakalanarak idam edilmelidir. bm esed öldürülmeden suriyede sorunların çözülemeyeceğini sorunun kaynağının esed olduğunu anlamalılar....
15 Ekim 2013 Salı 13:27
esedi öldürün
 // esed ölmeli
BM, ABD, AB VE RUSYAYA ÇAĞRIDA BULUNUYORUM. ESEDİ ÖLDÜRÜN. Bugün ölen 185 kişinin her birinin canı esedin canından daha değerlidir. ...
15 Ekim 2013 Salı 13:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler