YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad, askerlerini tebrik etti!
Beşar Esed, iç savaşın tüm şiddetiyle sürdüğü ve 100 bini aşkın masum sivilin yaşamını yitirdiği Suriye'de kendi halkına kurşun sıkan askerleri ziyaret etti.
Esad, askerlerini tebrik etti!
02 Ağustos 2013 / 11:48 Güncelleme: 02 Ağustos 2013 / 11:50

Suriye'de Baas rejiminin iktidar sevdası yüzünden iki yılı aşkın bir süredir devam eden savaş 100 binden fazla insanın ölümüne yol açmakla birlikte ülkede taş taş üstünde bırakmadı.

En yürek yakan kayıplar ise dünya mirası olan tarihi camilerin yıkılması, hasar görmesi. Humus şehri, son Baas ordusu taarruzunda yerle bir olurken Halid Bin Velid Camii ağır hasar aldı, türbe ise tamamen yıkıldı.

Kentte dün de büyük çapta patlamalar meydana geldi, 160 kişinin öldüğü iddia edildi. Harap olan bir başka şehir de Halep. Halep'te 1000 yıllık Emevi camii harabeye döndü. Camii'de artık namaz kılınamıyor. Baas'ın keskin nişancıları caminin tamir edilmesine de izin vermiyor...

Esad arazide!

Şam'ın Derayya kasabasında Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla teftişte bulunan Beşşar Esad, Baas askerleriyle el sıkıştı.

Esad, askerlere 'Tarih kahramanlığınızı kaydediyor. Tüm dünya, Suriye Arap ordusundan söz ediyor. Sizler vatanı ve onurunu bağlılıkla savunuyorsunuz' diye konuştu.

 

Yeni Şafak

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler