YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ermenistan'da casus şoku!
Ermenistan'da casus şoku!
27 Haziran 2013 09:40
Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi, 22 Haziran’da Ermenistan Savunma Bakanlığı’nda askeri bir birimde çalışan Mane Movsisyan’ı Azerbaycan için casusluk yaptığı gerekçesiyle tutukladı.

Ulusal Güvenlik Konseyi’nin Kapan kentinde yaşayan Mane Movsisyan’ın (31), orduda göreve başlamadan önce Ocak 2012’de Türkiye’de görev yapan Azerbaycan Özel Hizmetleri’nin bir çalışanıyla arkadaşlık kurduğuna dair kanıt elde ettiği bildirildi.

Bu kişinin Odnoklassniki, mail.ru ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde kendisini “S Dr, Seryan Dervisyan, Tigran Dervisyan” olarak tanıttığı ifade edildi. İkilinin sanal arkadaşlığının Mane Movsisyan Ermenistan Savunma Bakanlığı’nda göreve başladığında da devam ettiği belirtilerek, Movsisyan’ın Azerbaycan Özel Hizmetleri’ne devletin resmi sırlarını içeren Ermenistan’ın askeri durumu hakkında bilgi verdiği iddia edildi.

Movsisyan’ın tutuklanmasıyla ilgili bilgi Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi’nin basın idaresi tarafından paylaşılırken, basına olayla ilgili herhangi bir resmi veya gayri resmi açıklama yapılmadı.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler