YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ermenistan ateşkes için yalvarmaya başladı
Cuma gecesi ihlal ettiği ateşkesten bu yana saldırılarını ve provokasyonlarını sürdüren Ermenistan, kayıpları sonrası ateşkes için yalvarmaya başladı.
Ermenistan ateşkes için yalvarmaya başladı
04 Nisan 2016 / 15:40 Güncelleme: 04 Nisan 2016 / 15:47

Cuma gecesi Azerbaycan toprağı Karabağ'daki işgalci Ermenistan güçlerinin ihlal ettiği ateşkesten bu yana saldırılarını ve provokasyonlarını sürdüren Ermenistan, Azerbaycan ordusu karşısındaki ağır kayıplar sonrası ateşkes için yalvarır hale geldi.

Daha önce verilen kayıplar nedeniyle güvenlik kurulunu toplayan ve tehditler savuran Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Ermeni güçlerin bugün aldığı ağır yenilgi sonrası "barışın sağlanması" için çağrı yaptı. Sarkisyan, Ermenistan’ın Karabağ sorununun çözümünde taviz vermeğe hazır olduğunu açıkladı.

Cuma gecesi ateşkesi bozan Ermenistan güçleri Azerbaycan'ın sert cevabı sonrası geri çekilmek zorunda kalmış ve ağır kayıplar vermişti.

Yaşanan kayıplar sonrası Ermenistan Dışişleri Bakanı Eduard Nalbandyan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la yaptığı görüşmede müzakereler için yardım çağrısında bulunmuştu. Ancak işgalci Ermenistan güçleri, Azerbaycan'ın uyarılarına rağmen provokasyonlarına devam etmişti.

az1.jpg

 // Kasırga
Arkasındaki putpol köpegine güvenen ermeni çakal karşında Türk Milleti var....
04 Nisan 2016 19:07
 // Mehmet
Şimdide siz takmayın ateşkesi genertin soysuzları...
04 Nisan 2016 18:32
 // Adıyaman'lı Akın
Yaaa demek ki iyi bir ders almaları gerekiyormuş. Aslan Gardaşlarım vurun şerefsizlere....
04 Nisan 2016 18:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler