YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın eleştirilerine ABD'den cevap
Erdoğan'ın eleştirilerine ABD'den cevap
14 Şubat 2015 10:48
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''sessiz kaldığı" eleştirilerini kabul etmediklerini söyledi.

ABD Başkanı Barack Obama, geçtiğimiz salı günü, North Carolina eyaletine bağlı Chapel Hill Kasabası'nda üç Müslüman gencin öldürülmesi ile ilgili 72 saat sonra açıklama yaparken, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Başta Obama olmak üzere ABD'li yetkililerin sessiz kaldığı" eleştirilerini kesinlikle kabul etmediklerini söyledi.

Psaki, başkent Washington'da düzenlediği basın toplantısında kendisine yöneltilen bir soru üzerine, "Dualarımız ve düşüncelerimiz kurbanların aileleri ve dostları ile birlikte. Chapel Hill toplumunun acılı ailelere gösterdiği destek bizi derinden etkiledi. Olay elbette ki araştırılıyor. Ancak, hiç kimse Bakan Kerry'nin, bu binada çalışanların, insan olarak, kayıplar ve aileleri için neler hissettiklerini sorgulamamalı" dedi.

Psaki, "Erdoğan'ın sözlerine ne diyeceksiniz" sorusuna da, "Az önce söylediklerimi" yanıtı verdi. Psaki, "Yani Erdoğan'ın eleştirilerini kabul etmiyor musunuz" sorusunu "Doğru" diye yanıtladı.

kendi ülkelerinde gerçekten demokrasi var mı?
 // Muhafız
A.B.D.de sırf tenlerinin rengi siyah olduğu için polis tarafından acımasızca öldürülürken,12 yaşında Cevelland'da parkta oynarken yine polis tarafından Time Rice öldürülürken,bu olaylar yetmezmiş gibi sırf başları kapalı ve müslüman olduğu için 3 vatandaşı öldürülürken kılını bile kıpırdatmayan A.B.D. başka ülkelere demokrasi dersi vermeye kalkıyor;A.B.D. ve Avrupa basını Gezi olaylarında aralıksız yayın yaparken iş müslümanlara gelince susmaktan başka birşey yapmayarak çifte standartlık yapıyo...
14 Şubat 2015 Cumartesi 16:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler