YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan yeni Suriye açıklaması
Erdoğan'dan yeni Suriye açıklaması
21 Nisan 2012 17:13
Başbakan Erdoğan Suriye ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu, "Çok daha fazla sayıda gözlemcinin Suriye'ye gönderilmesi gerek" dedi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın, Suriye'deki gözlemci sayısının artırılmasına ilişkin teklifiyle ilgili, ''Ben artırma teklifini olumlu buluyorum ama yeterli bulmuyorum. Çok daha fazla sayıda, belki binlerle ifade edilecek sayıda gözlemcinin Suriye'ye gönderilmesi gerekir, diye düşünüyorum'' değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Erdoğan, BM Ticaret ve Kalkınma Konferansı'ndan ayrılırken, gazetecilerin Suriye ile ilgili sorularını yanıtladı.

Rusya'nın, Suriye'deki gözlemci sayısının artırılmasına yönelik önerisiyle ilgili bir soruyu ''Ben artırma teklifini olumlu buluyorum ama yeterli bulmuyorum. Çok daha fazla sayıda, belki binlerle ifade edilecek sayıda gözlemcinin Suriye'ye gönderilmesi gerekir, diye düşünüyorum. Az sayıda gözlemci lokal bölgelerde bulunabilir, çok sayıda gözlemci olması lazım. Çok sayıda gözlemci olmalı ki Suriye'nin genelini gözleyebilsin. Temenni ederim ki iyi olur'' sözleriyle yanıtladı. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler