YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan kritik telefon
Erdoğan'dan kritik telefon
19 Mart 2011 10:44
Ankara, NATO'nun da devreye girmesine sıcak bakıyor...

BM Güvenlik Konseyi'nin Libya'ya yönelik uçuşa yasak bölge kararı almasının ardından Kaddafi'nin sivilleri hedef alan operasyonlarını durdurmak için uluslararası zeminde meşruiyetin sağlandığını düşünen Ankara, NATO'nun da devreye girmesine sıcak bakıyor. Libya'ya müdahale için oluşturulan "Gönüllüler Koalisyonu"na Türkiyede destek verecek. NATO'dan da karar çıkarsa, Türk F-16'ları da Muammer Kaddafi'nin sivillere yönelik saldırılarını durdurmak için harekete geçecek.

Bu kritik kararın ana hatları önceki gün gece yarısı Dışişleri Konutu'nda alındı. Önce Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, kurmayları ile değerlendirme yaptı ardından da BaşbakanTayyip Erdoğan ile 3 telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Davutoğlu, New York'ta BM Güvenlik Konseyi'nin karar aldığı saatlerde Daimi Temsilci Ertuğrul Apakan ile de sürekli temasta kaldı. Kararın çıkmasının ardından 01.00'de Başbakan Erdoğan'ı aradı ve nihai talimatları aldı. Bu direktif ışığında Türkiye, oluşacak gönüllüler koalisyonuna destek verme kararı aldı. NATO'da karar alınır alınmaz Türk savaş uçakları Libya hava sahasının uçuşa yasak bölge ilan edilmesine karşı harekete geçecek. Kaddafi'ye bağlı hava unsurlarının sivillere yönelmesi halinde koalisyon güçlerine ait savaş uçakları önleme harekâtı yapacak. NATO'nun erken uyarı sistemini sağlayan AWACS'lar da bölgede 24 saat görev yapacak. (Sabah)

erdoğan önce kendi bahçesini temizlesin...
 // ibrahim çelikoğlu
Referandumla demokrasi getirdik,vesayet rejimi bitti gürültüleri kulaklarımızı tırmalamaya başladı.Vesayet ,mafya,organize suç örgütleri anayasa kanun ve yasaları geçersiz sayarak daha kuvvetlice hukuksuzluklarını devam ettiriyorlar.Şikayet,dava yolları kapalı.Uğraşı verseniz minareye kılıf hazırlanıyor hırsız yasal hırsızlığına devam ediyor.Kaçamadıklarının gerekçesi hazır deneme yaptık bakalım ne yapacaktı.Akıllımı?,delimi?,saldırganmı?..Şu zihni...
19 Mart 2011 12:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler