YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan İsrail'e nota gibi uyarı!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in, İran’a keşif operasyonları amacıyla Türkiye’nin hava sahasını ihlal etmesi halinde “deprem”e benzer bir tepki verileceği uyarısını yaptı.
Erdoğan'dan İsrail'e nota gibi uyarı!
10 Aralık 2009 / 12:08 Güncelleme: 10 Aralık 2009 / 12:08

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in, İran’a keşif operasyonları amacıyla Türkiye’nin hava sahasını ihlal etmesi halinde “deprem”e benzer bir tepki verileceği uyarısını yaptı.

Başbakan Erdoğan, tanınmış Mısırlı gazeteci Fehmi Huwaidi ile yaptığı söyleşide İsrail’in casusluk amacıyla Türk hava sahasına girdiği söylentilerini yalanladı. İsrail’in o amaçla Türk hava sahasına hiç girmediğini de ifade eden Erdoğan, böyle bir şey olması halinde çok ciddi sonuçları olacağını söyledi.

“Depreme benzer gibi yanıt alır” diyen Erdoğan, İsrail liderlerinden Türkiye ile ilişkiyi “üçüncü bir tarafa saldırı için bir kart olarak kullanmaktan kaçınmaları”nı da istedi.

ANKARA “KAYITSIZ” KALMAZ

Jerusalem Post tarafından yansıtılan söyleşide Erdoğan ayrıca Ankara’nın nötr bir taraf olmayacağını, kayıtsız kalmayacağını da ifade etti.

Erdoğan, Gazze Operasyonu’na değinirken de İsrail’in, Gazze halkını süpürdükten sonra Türkiye ile ortak bir askeri tatbikata katılmayı bekleyemeyeceğini de belirtti.

Türk hükümetinin İsrail’e yönelik politikasının seçmenler tarafından desteklendiğini de vurgulayan Erdoğan, “Gazze’ye saldırı sırasında çok incitilen, Türk halkının duygularına meydan okunamayacağı”nın da altını çizdi.

Atma mecidiye,atma askerede gideceuk...
 // ibrahim çelikoğlu
Trilyon dolar sahibi olan Araplar hiç gıkını çıkaramıyor.
Dayağı yemiş akıllanmışlar gibi sinmiş.
Sen gölgenden korkuyorsun.ABD hoytttt dese tamam diyorsun.
Nasıl baş edeceksin? Şimdilik ABD gücünün onların arkasında olduğunu unutmayın.İçte,işini döndüremezken,dış'ta hiç yapamazsınız.Gören göz kılavuz istemez.Yunan uçaklarına yaptığınız gibi "it dalaşı"yapın kurtulun....
10 Aralık 2009 18:40
BU LİDER ÜLKEMİZE YAKIŞIYOR.
 // Bayram TUNA
Sn.Başbakanımızın Devletimizin onurunu kurtarması beni çok mutlu ettiği gibi çocuklarımızın geleceğininde tıpkı ecdadımızınki gibi olacağını bana müjdeliyor.Yüce Milletimizin sağduyulu o güzelim insanları lütfen gidişatı çok iyi gözlemliyelim ve geçmişteki yanlışlara ne olur geri dönmeyelim. Çünki Dünya Devletlerini tanıyoruz ve geçmişinide Çanakkale'de gördük onun için bu gemiyi kaçırmayalım ve binincede batırmamaya çalışalım,...
10 Aralık 2009 13:30
SONUNA KADAR ARKANDAYIZ TAYYİB BEY!..
 // halil ibrahim
TAYYİP BEY; EĞİLMEDEN BÜKÜLMEDEN,DİK DURDUĞUN MÜDDETCE, SONUNA KADAR ARKANDA,ÖNÜNDE,SAĞINDA VE SOLUNDA ETTEN DUVARLAR ÖRMEYE HAZIRIZ.YETERKİ AYAKLARIN SABİT KALSIN...KAYMASIN..NEKADAR ARKANDA VE YANINDAYIZ.EN AZ TANKLARIN ÜZERİNE ÇIKACAK KADAR......
10 Aralık 2009 13:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler