YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan İsrail'e cevap gecikmedi
Kendisini Kaddafi'ye benzeten İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman'a Erdoğan'dan yanıt geldi: "Muhattabım değil"
Erdoğan'dan İsrail'e cevap gecikmedi
06 Nisan 2010 / 15:30 Güncelleme: 06 Nisan 2010 / 15:31

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, kendisini Kaddafi ve Chavez'e benzeten İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman'a yanıtı gecikmedi. Erdoğan, Lieberman için "Muhatabım değil" dedi.

Başbakan Erdoğan Bosna ziyaretinde kaldığı otelin girişinde bir gazetecinin, “Lieberman, TRT Arapça kanalının açılışında yaptığınız konuşmayı eleştirerek, üslubunuzu Kaddafi ve Chavez'e benzetmiş” sözleri üzerine, “Bu konuların medya üzerinden değerlendirmesi yapılmaz. Kaldı ki bu adam benim muhatabım değil” dedi.

Başbakan Erdoğan Pazar günü, Arapça yayın yapacak TRT El Türkiye kanalının açılış töreninde yaptığı konuşmada, “İslam dünyasının ya da Kudüs’ün sorunlarına kayıtsız kalamayız. Gazze’deki çocuk katlini arkamıza yaslanıp izleyemeyiz” demişti.

Bunun üzerine Lieberman bugün, Yedioth Ahronoth gazetesine verdiği röportajda, "Erdoğan’ın giderek (Libya lideri Muammer) Kaddafi veya (Venezüella Devlet Başkanı) Hugo Chavez’e dönüştüğüne inandığını" ifade etti. Lieberman, "Bu onun seçimi, sorun Türkiye değil, Erdoğan" diye de ekledi. 

Hürriyet
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler