YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan talimat vermişti, Türkiye'ye getirildiler
İsrail'in saldırılarında ağır yaralanan Filistinlilerden 3'ü kadın, birisi çocuk 4 kişi, iki ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.
Erdoğan talimat vermişti, Türkiye'ye getirildiler
11 Ağustos 2014 / 05:40 Güncelleme: 11 Ağustos 2014 / 06:48

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Tel Aviv Ben Gurion Havaalanı'ndan alınarak tedavi için Ankara'ya getirilen yaralılar Rahme Muhammed Hatami (33), İhab Muhammed Naccar (19), Nida Abu Dagga (20) ve Ahud Selana'yı (15) Esenboğa Havaalanı'nda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile diğer ilgililer karşıladı.

Bakanlar yaralılar ile görüştü

Bakan Müezzinoğlu, Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, ambulans uçağa girerek yaralılarla bir süre görüştü.

Filistinli yaralılar, havaalanından ambulanslarla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülecek.

''Allah tüm Türk halkından razı olsun'

Gazze'nin Tufah bölgesinden yaralı getirilen 33 yaşındaki Rahme Muhammed Hatami, hareketinden önce "Türkiye'ye çok teşekkür ediyorum, Allah tüm Türk halkından razı olsun" dedi.

Hastane görevlisi İbrahim Ebu Havva da "Türkiye'ye teşekkür ediyoruz, bizleri yalnız bırakmadı. O gerçek dost ülk" diye konuştu.

Öte yandan hastaların havaalanına nakillerini takip eden Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, yaptığı açıklamada, 4 yaralının Türkiye'ye gönderildiğini söyledi.

Sarnıç, "Hükümetimizin kurmuş olduğu hava köprüsüyle yarından itibaren ilk etapta 40 kadar hastayı tedavileri için Türkiye'ye götüreceğiz. Gazze'deki Filistin halkının yaralarını bir an evvel sarmak için Türkiye olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler