YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Putin'le görüşecek
Erdoğan Putin'le görüşecek
11 Haziran 2015 18:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le 1915 Ermeni olayları için 'soykırım' ifadesini kullanmasının ardından ilk kez görüşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 24 Nisan tarihinde patlak veren “soykırım” krizinden sonraki ilk temas, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek “2015 Avrupa Oyunları” açılışında gerçekleşecek.

Putin’in planlanan Azerbaycan ziyareti hakkında bilgi veren basın danışmanı Dmitriy Peskov, Nisan ayında yaşanan gerginliğe değinmeden, “Rusya ile Türkiye liderlerinin Bakü’de çok önemli görüşmeler yapması bekleniyor. Türkiye Rusya’nın çok önemli bir ortağı. Temaslar sırasında Suriye krizinden ikili ticaret ve ekonomik ilişkilere kadar birçok konu masaya yatırılarak ele alınacak. Ülkelerimiz arasında dev enerji projeleri bulunduğunu da hatırlatmak isterim” dedi.
 
Ermenistan’ın başkenti Erivan’da 1915 Olayları’nın 100’üncü yıldönünümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katılan ve ‘soykırım’ tabirini kullanan Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye'nin sert tepkisine neden olmuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler