YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Erdoğan, Köln’den ders çıkarmalıdır”
“Erdoğan, Köln’den ders çıkarmalıdır”
25 Mayıs 2014 13:36
Frankfurter Allgemeine gazetesinde Uta Rasche imzasıyla yayınlanan yorumda, Başbakan Erdoğan’ın Köln’deki gösterilerde olayların olmamasından ders çıkarması gerektiği yazıldı.

Yazıda, “Demokrasimizin bu tür gösterilere kaossuz ve tomasız dayanabileceği görülmüştür” denildi. Uta Rasche yorumunda şu ifadelere yer verdi: “Köln Türkiye’de olsaydı, cumartesi günü çok sayıda yaralı ve ölü olabilirdi. Köln polisinin duyarlı davranışı sayesinde göstericiler karşı karşıya gelmedi. Türk hükümetine de karşı göstericileri yönetenlere hakaret olarak değil demokrasinin doğal bir manzarası olarak görebilmek iyi gelecek.

Eleştiriye, tomasız, tekmesiz ve hatta ateşli silahsız olarak yanıt verilebilmelidir. Erdoğan bunu öğrenmelidir. Büyük olasılıkla, ağustos başında kendini Türkiye’nin başkanı seçtirmek isteyen kişi de eleştirilerden payını alacaktır. Ancak, değişik fikirlere açık olan bir ülke, günün birinde Avrupa’nın bir parçası olabilir.”

“Erdoğan, Almanya'ya gelmese daha iyiydi”

Erdoğan’ın Köln konuşmasına eleştiriler sürüyor. Welt am Sonntag gazetesine konuşan Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) Federal Meclis Fraksiyon Başkan Yardımcısı Thomas Strobl, Erdoğan’ın Köln konuşmasını eleştirdi. Strobl, “Türkiye Başbakan’ı Almanya’ya gelmeseydi daha iyiydi.

Erdoğan’ın konuşması baştan itibaren Türkiye ile Almanya arasındaki gerginliği daha da artırıcı yöndeydi. İyi ilişkileri sürdürmeye özen gösteren Avrupalı devletler arasında bu olmaz. Erdoğan’ın öz eleştiri yapmamasının eksikliğini hissettik ve Alman medyasına karşı saldırıları da kabul edilemez” dedi.

18:13
 // MUHAFIZ
Alman medyası demokrasiden bahsedebilmesi için öncelikle:HAMBURG'daki olan olayları,olaylarda kaç kişinin yaralandığını,alman polisinin göstericilere nasıl davrandığını neden yazamadığını?Almanya'da öldürülen TÜRKLERİN faillerinin neden bulunamadığının?NEO NAZİ saldırılarının neden durdurulamadığının?İSLAMAFOBİ adı altında saldırıları kimin yaptığının ve neden yapıldığının niçin YAZILAMADIĞINI, bu tür olan olayların gazetelerinde neden YER ALMADIĞINI açıklamaları GEREKMİYOR MU???...
25 Mayıs 2014 18:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler