YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Irak'ı ziyaret edecek
Erdoğan Irak'ı ziyaret edecek
25 Eylül 2009 08:52
G-20 Zirvesi için Pittsburgh ketine gelen Erdoğan, bu ay Irak'ı ziyaret edeceğini açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu ay Irak'ı ziyaret edeceğini bildirdi.G-20 Zirvesi için Pittsburgh ketine gelen Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama'nın heyet liderleri için verdiği yemeğin ardından The Rönesans Oteli'ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
        
İran'a gelecek ay yapacağı ziyaretle ilgili bir soru üzerine, tarihin henüz netleşmediğini belirten Erdoğan, ''Ekim veya kasım ayı başı olabilir. Böyle birşeyimiz var'' dedi.
       
Türkiye-İran ilişkilerinin önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu: ''Özellikle de bu doğalgazla ilgili ilişkilerimiz, İran'a verebileceğimiz mallar konusu bölgedeki teröre yönelik yapabileceğimiz müşterek çalışmalar. Bütün bunları geniş kapsamlı ele alabileceğimiz görüşmeler için dışişleri bakanımız gitti. Benim de ekim, kasım ayı başı gibi bir gitme planımız var.''
        
Erdoğan, bir başka soru üzerine bu ay Irak'a bir ziyaret gerçekleştireceğini de bildirdi.
        
Bu arada, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel de The Rönesans Otel'de kalıyor.

G-20 PROTESTOSUNDA 19 GÖZALTI
 

ABD'nin Pittsburgh kentinde başlayacak olan G-20 Zirvesi öncesi yapılan gösteride, 19 kişi gözaltına alındı.

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı izinsiz protesto gösterisine polis biber gazı ve gözyaşartıcı gazla müdahale ederken, Pittsburgh Belediye Başkanı Luka Ravenstahl, gösteri sırasında maddi zarar meydana gelmemesi için çaba harcandığını ve bunda başarılı olduklarını söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler