YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Endonezya'da IŞİD'e yönelik operasyonlar yapılıyor
Endonezya'da IŞİD'e yönelik operasyonlar yapılıyor
23 Eylül 2014 13:54
Endonezya'da IŞİD'e yönelik operasyonlar başlatıldı.

Terörle Mücadele Timleri, IŞİD üyelerini yakalamak için evlere operasyonlar düzenlerken, trafikte de kontroller sıkılaştırıldı.

Polis, IŞİD'in, en çok ülkenin Kuzey Sumatra bölgesinde bulunan Medan şehrinde kendini gösterdiğini açıkladı.

Komiser Hariyatmoko yaptığı açıklamada, IŞİD'in Medan şehrinde yoğunlaştığı istihbaratının olduğunu belirtirken, "Medan şehrinde güvenlik önlemlerini arttırdık. Belirlediğimiz noktalara, IŞİD ile bağlantılı kişileri tespit edebilmek için operasyonlar düzenliyoruz. Ayrıca, bazı bölgelere kontrol noktaları kurarak, şüpheli gördüğümüz taşıtlarda aramalar yapıyoruz" diye konuştu.

Geçen hafta 4 Çin vatandaşının, terör şüphesiyle gözaltına alınmasından sonra, Terörle Mücadele Timleri bölgede güvenlik önlemlerini arttırarak operasyonlar düzenlemeye başladı.

Endonezya, IŞİD'e karşı mücadele kararı aldığını açıklamış, sosyal paylaşım sitelerindeki İŞİD'e ait videoları mahkeme kararıyla yasaklamıştı. Endonezya Dışişleri Bakanlığı ise IŞİD'e katılmak için Irak ve Suriye'ye 53 Endonezyalının gittiğini, IŞİD'e katılmak için ülkelerini terk edenlerin vatandaşlıktan çıkartılacağını duyurmuştu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler