YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Endonezya'da Gazze'ye yardım konserleri düzenleniyor
Endonezya'da Gazze'ye yardım konserleri düzenleniyor
08 Eylül 2014 16:34
Endonezya'nın dört bir yanında İsrail'in operasyonlar düzenlediği Gazze için, ülkenin ünlü sanatçılarının performans sergilediği yardım konserleri düzenleniyor. Gazze için düzenlene konserlere, halk büyük ilgi gösteriyor.

Dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi olan ve en yoğun müslüman topluluğuna sahip Endonezya'da İsrail tarafından zulüm gören Gazzeli müslümanlar için, ünlü sanatçıların katıldığı yardım konserleri düzenleniyor. Ülkenin önde gelen sanatçılarının performans sergilediği Gazze'ye yardım konserlerine halk büyük ilgi gösteriyor.

Konserlere giriş bedava olurken, konser alanında bagış kutusuyla gezen görevliler, konseri izleyenlerden bağış ve sadaka topladı. Filistin Enformasyon Merkezi tarafından desteklenen Gazze için yardım konserlerinde performans sergileyen ünlü kadın şarkıcıların baş örtüsü kullanması dikkat çekti.

Konserde, insanlar ilahiler söyleyerek salavatlar getirdi. Gazzze'ye yardım konserleri organizatörlerinden Eghar Prasetya , konserlerden elde ediecek gelirin tamamen İsrail'in zulüm uyguladığı Gazzeli müslümanlara gönderileceğini belirtirken, "Bu konserlerle Gazze'deki müslüman kardeşlerimizi unutmadığımızı gösteriyoruz. Insanlari böyle etkinliklerle yardıma teşvik ederek, müslümanların dayanışma halinde olması mesajını veriyoruz" diye konuştu. İsrail ordusunun son dönelerde Gazze'ye yaptığı saldırılarda 2 binden fazla müslüman hayatını kaybetti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler