YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'En kısa zamanda şiddete son verilmesini bekliyoru
'En kısa zamanda şiddete son verilmesini bekliyoru
'En kısa zamanda şiddete son verilmesini bekliyoru
11 Ağustos 2008 / 16:42 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Gürcistan Devlet Başkanı Saakaşvili açıklama yapıyor. Saakaşvili konuşmasında dünyaya seslenerek 'Lütfen herkes uyansın' dedi.


Rusların bu olayı aylar öncesinden planladığına inanıyorum' diyen Devlet Başkanı müdahalenin özellikle olimpiyatlara denk getirildiğini anımsattı.


Gazetecilerin de hedef alındığını söyleyen Saakaşvili, 'Şu anda Rus birlikleri sınırımızı aştı' dedi. 'EN kısa zamanda şiddere son verilmesini bekliyoruz' diyen Gürcistan lideri 'Barış adına bir müdahale bekliyoruz' şeklinde konuştu.


Gürcistan 80-90 Rus uçağı düşürdü


Gürcistan Devlet Başkanı Saakaşvili, Rusya ile çarpışmalarda 80 ila 90 Rus askeri uçağının düşürüldüğünü ve yüzlerce Rus askerinin öldürüldüğünü iddia etti.


Saakaşvili, "Gürcüler 80-90 arasında Rus uçağı düşürdü ve yüzlerce Rus askerini öldürdü" diye konuştu.


Rus askeri yetkilileri, bugün, Rus silahlı kuvvetlerinin Güney Osetya'daki kayıplarını 18 ölü ve 52 yaralı olarak açıklamış, 4 uçak kaybettiklerini bildirmişlerdi.


Rusya, 14 askerinin de kayıp olduğunu açıklamıştı.


-ABHAZYA LİDERİ BAĞAPŞ-


Öte yandan, Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlığını ilan eden Abhazya'nın lideri Sergey Bağapş, mevcut Gürcistan hükümeti ile müzakerenin olanaksız olduğunu söyledi.


Bağapş, "Mevcut Gürcü hükümetiyle her türlü müzakere imkansız. Onlar devlet suçluları. Zaten, Gürcü askerlerinin işgali altındaki Abhazya'nın Kodori sorununu çözmeyi hedefleyen askeri operasyonumuz sona ermeden hiçbir görüşme olmaz" diye konuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler