YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
En eğlenceli savaş
Yüzlerce kişi dünyaca ünlü Trafalgar Meydanı'nda toplandı. Yastıklarla birbirine saldırdı, ortaya ilginç ve eğlenceli görüntüler ortaya çıktı. Amaçsa Japonya'da yaşanan depreme destek olmak.
En eğlenceli savaş
03 Nisan 2011 / 12:22 Güncelleme: 03 Nisan 2011 / 12:47

Londra’nın kalbi Trafalgar Meydanında yüzlerce kişinin bir araya gelerek yastık savaşı yapması ilginç görüntülere sahne oldu.

Japonya’da yaşanan depreme destek olmak amacıyla düzenlenen organizasyona yüzlerce kişi katıldı. Pijamalarıyla meydanda toplanan kalabalık başlama düdüğünün ardından birbirine saldırarak eğlenceli dakikalar yaşadı. Turistlerin ilgisini çeken etkinlik büyük izleyici kitlesine sahip oldu.

Organizasyonu düzenleyen firma yetkililerinden Josh Wourd, “Bugün yastık savaşını bir kaç mekanda daha gerçekleştireceğiz, Covent Garden vb. Bu projeden elde edilen gelirin bir kısmı Japonya’da depremden etkilenenlere gidecek. Buraya geleceğini Facebook’ta 2 bin kişi onayladı ve büyük bir eğlence olacak. Burada değilseniz büyük bir eğlenceyi kaçıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Tüm sıra dışı etkinliklerde yer almak için uzun yolculuklara aldırmayan John Heard, etkinliğe katılmak için Leister şehrinden geldiğini belirterek, “Ben etkinliği Facebook’ta gördüm. Tüm çılgın etkinliklere katılabilmek için bütün ülkeyi dolaşıyorum. Dolayısıyla da Trafalgar Meydanında gerçekleşen bu olayı da kaçırmak istemedim” dedi. 

Londra’da havaların ısınmaya başlamasının da etkisiyle meydanda toplanan büyük kalabalık eğlenceli sahneler yaşanmasına sebep oldu.


İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler