YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet Müdürlüğü'nü yaktılar
Emniyet Müdürlüğü'nü yaktılar
26 Ocak 2013 23:08
Edinilen bilgiye göre, emniyet müdürlüğünü basan göstericilerle polis arasında çatışma yaşandı. Polisin binadan çekilmesi üzerine, eşyaları yağmalayan göstericiler, göz altında tutulan bir grubu kaçırarak binayı ateşe verdi.

Emniyet müdürlüğü yakınındaki Sivil Savunma Kurumu'na ait bir binayı da yakan göstericiler, olay yerinden kaçtı.

Mısır makamlarından konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, 2. ordudan bir kaynak AA muhabirine ''Suveys ilinde sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin an meselesi'' olduğunu söyledi.

Bu arada Kahire'de de Şura Meclisi önünde toplanan göstericiler polisle çatıştı. Kendilerine taşlarla saldıran göstericilere polis, göz yaşartıcı bombayla karşılık verdi.

Sağlık Bakanlığı'nın son verilerine göre, dün başlayan olaylarda 10 kişi hayatını kaybetti, 500'den fazla kişi yaralandı.

İhvan'dan muhalefete ''gizli destek verme'' suçlaması

Müslüman Kardeşler Teşkilatı'ndan (İhvan) yapılan açıklamada, muhalefetin ülkede meydana gelen şiddet olaylarına yönelik tutumu eleştirilerek, ''Muhalefetin eylemlere sessiz kalması, hatta memnuniyetle karşılaması, onun da çatışmalara siyasi kılıf altından gizli destek verdiğini gösteriyor'' denildi.

Medyayı, sabotaj planlarını günler öncesinden yayınlayarak halkı rejime karşı kışkırtmak ve yasadışı davranmaya teşvik etmekle suçlayan İhvan, yayımladığı açıklamada, ''Mısır'ın birçok kentinde meydana gelen şiddet eylemlerini organize eden ve maddi destek sağlayan birileri var'' ifadesine yer verdi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler