YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elektronik devi iflas etti
Elektronik devi iflas etti
21 Kasım 2014 19:45
Almanya'nın geleneksel markaları ı Grundig, Saba, Nordmende'den sonra bir elektronik devi daha iflas etti. Metz'in istifa haberini çalışanlar basından öğrenince büyük şaşkınlık yaşadı.

Almanya ve dünyada kalitenin adresi olarak gösterilen Metz firması 1938 yılında Paul Metz tarafından kurulmuştu. Radyo, manyetik şeritli teyp cihazları ve televizyon üretimiyle isminden başarıyla söz ettiren Metz firması 1950 yılında fotoğraf aksesuarı üretimine geçti.

Elektronik cihazlarda olduğu gibi kaliteli ve dayanıklı flaş üretiminde zirveye tırmanan Metz çalışanlarının maaşları artık iflas masası tarafından karşılanacak.

Geleneksel Alman markaları iflas ediyor

Giderek piyasadan kalkan tanınmış, geleneksel Alman markaları Grundig, Saba, Nordmende, markalarına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Metz çalışanlarının ise henüz işten çıkarılmayacağı bildirildi.

Sendikalar, Metz firmasının 10 milyon Eurodan fazla sıcak paraya ihtiyacı olduğu ve ekonomik krize dayanma şansının az olduğu görüşünde hemfikirler. İflas tasfiye yetkilisi Joachim Exner, Noel ve yılbaşı öncesi iç ve dış pazarın çok önemli olduğunu, üretimin aksamadan devam edeceğini açıkladı.

Elektronik cihaz ve flaş üretiminde ucuz Uzak Doğu pazarıyla rekabet edemeyen Metz'in çalışanlarını zor günler bekliyor.

20:26
 // v.s.
Dunyayi somure somure bugunlere geldiler eee... atalarimizin dedigi gibi alma mazlumun ahini cikar aheste aheste insallah az kaldi tum somurgeciler layigini bulacak...
21 Kasım 2014 20:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler