YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
El Zeydi'ye teklif üzerine teklif yağıyor
El Zeydi'ye teklif üzerine teklif yağıyor
09 Eylül 2009 10:54
ABD eski Başkanı George Bush'a ayakkabı fırlatarak kahraman olan Iraklı gazeteci El Zeydi'ye ev, araba ve evlilik gibi birçok teklifte bulunuldu

ABD'nin eski Başkanı George Bush'a ayakkabı fırlatan Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi'ye teklif üzerine teklif yağıyor.

Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, gelecek hafta başında serbest bırakılması beklenen El Zeydi'ye şu ana kadar ev, araba ve evlilik gibi birçok teklifte bulunuldu.

Haberde, Fas'ta yaşayan bir Iraklının, Bush'a ayakkabı fırlatarak milyonlarca kişinin gözünde kahraman olan El Zeydi'ye kızıyla evlenmesi için teklifte bulunduğu, bunun yanı sıra Suudi Arabistan'dan arayan bir kişinin, ayakkabılarının karşılığında El Zeydi'ye 10 milyon dolar önerdiği belirtildi.

El Bağdadiye televizyonu da eski patronunun El Zeydi için 4 odalı bir ev inşa ettirdiğini, yeni bir araba, harem kurma, para verme ve sağlık masraflarını karşılama gibi birçok taahhütte bulunulduğunu kaydetti.

Televizyon kanalının yetkilisi, Fas'tan arayan bir kişinin, eyeri altından bir at vermek istediğini, El Zeydi'yle evlenmek isteyen birçok kadının kendilerini aradığını söyledi.

El Zeydi, Bush'a, 14 Aralıktaki Irak ziyareti sırasında düzenlenen basın toplantısında ayakkabısını fırlatmıştı. El Zeydi, önce 3 yıl hapis cezasına çarptırılmış, sicilinin temiz olması dolayısıyla cezası 1 yıla indirilmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler