YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'El-Kaide Windows 1 ise ise IŞİD Windows 6'
'El-Kaide Windows 1 ise ise IŞİD Windows 6'
07 Aralık 2015 16:09
Resmi bir ziyaret için İsveç’te bulunan Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani dün aksam İsveç Televizyonunun Agenda programında yaptığı söyleşide ‘’Eğer El-Kaide Windows 1 versiyonu ise IŞİD Windows 6 versiyonudur’’ dedi.

Eşref Gani El-Kaide ile IŞİD arasında benzerlikler olup olmadığı sorusuna verdiği yanıtta ‘’Aralarında farklılıklar var. Uyguladıkları şiddet tamamen yeni bir fenomen. Bu noktada El-Kaide’den ayrılıyorlar. Microsoft’tan özür dilerim ama eğer El-Kaide Windows 1 versiyonu ise IŞİD Windows 6 versiyonudur’’ dedi.

İki terör örgütü arasındaki benzerliklere de dikkat çeken Eşref Gani, iki terör örgütünün de uyuşturucu bağlantılı kriminal ekonomik faaliyetlerinin teröre kaynak olduğunu, bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

İSVEÇ’İN SOKAKLARI ALTIN

Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani Afganistan’ın 10 yıldır aldığı ekonomik ve askeri desteğe karşın neden binlerce Afganistanlının İsveç’e sığınmak için akın ettiği yönündeki bir soruya verdiği yanıtta da “Afganistan’da, Avrupa’nın özellikle de İsveç’in sokaklarının altından olduğu yönünde bir algı var. Başarıya ulaşmış Afganlıların hikayeleri de buna katkı yapıyor. Bir diğer neden de üzerimize misiller düşerken, intihar bombacıları insanları havaya uçururken insanların geleceklerini kendi ellerine almak istiyor olmalarıdır’’ dedi.

 

DHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler