YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
El-Halil'de vurulan Filistinlinin yaralı olduğu ortaya çıktı
El-Halil'de vurulan Filistinlinin yaralı olduğu ortaya çıktı
25 Kasım 2015 16:08
Batı Şeria'nın El-Halil kentinde İsrail askerleri tarafından vurularak öldüğü belirtilen Filistinlinin yaralı olduğu ortaya çıktı.

Batı Şeria'nın El-Halil kentinde bıçaklı saldırıda bulunduğu gerekçesiyle İsrail askerleri tarafından vurularak öldüğü belirtilen Filistinlinin yaralı olduğu bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria'nın güneyinde yer alan El-Halil kentinin el-Favar bölgesinde bir İsrailliyi bıçakladığı gerekçesiyle vurulan ve daha önce hayatını kaybettiği açıklanan Filistinlinin, İsrail güçlerinin açtığı ateşte yaralandığı kaydedildi.

 İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı da Filistinlinin bıçaklı saldırısına uğrayan 20 yaşlarındaki bir Yahudi yerleşimcinin yaralı ve durumunun ciddi olduğunu açıkladı.

İsrail ordu radyosu, daha önce El-Halil kentinin el-Favar bölgesinde bir İsrailliyi bıçaklayan söz konusu Filistinlinin öldürüldüğünü duyurmuştu.

Konuya ilişkin Filistin makamlarından henüz bir açıklama yapılmadı.

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarıyla bölgede giderek tırmanan gerginlik ciddi boyutlara ulaşırken, ekim ayı başından bu yana 90'dan fazla Filistinli öldürüldü.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler