YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DW: Alman hükümetini Erdoğan korkusu sardı
Alman Parlamentosu'ndan geçen sözde soykırım tasarısına Alman yayın kuruluşu DW'den ilginç bir yorum geldi.
DW: Alman hükümetini Erdoğan korkusu sardı
05 Haziran 2016 / 00:37 Güncelleme: 05 Haziran 2016 / 00:38

30 farklı dilde yayın yapan Alman televizyon kanalı DW (Deutsche Welle)'nin internet sitesi Alman Parlamentosu'ndan çıkan sözde soykırım tasarısıyla ilgili Merkel hükümetine çok sert ifadelerle yüklendi.

Merkel'in o gün Berlin'de olmasına rağmen parlamentoya katılmadığını hatırlatan site, bu tavrın Erdoğan'dan çekinmesinden kaynaklandığını iddia etti.

HÜKÜMETİN HESABI TUTMADI

Merkel hükümetinin kafasındaki hesabın "Erdoğan'ın sinirini çok bozmamak" olduğunu varsayan DW, bu hesabın tutmadığını belirtti. 

İşte DW'nin analizinden dikkat çeken o bölümler:

HÜKÜMET ŞİMDİ ANKARA'YI DÜŞÜNÜP DURUYOR

Kafalarındaki hesap, Erdoğan'ın sinirini çok bozmamak idiyse, hesap tutmadı. Meclis kararının hemen ardından Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi geri çağrıldı.

Berlin'de hükümet çevreleri, ne yapacağı kestirilemeyen Ankara'nın kafasında başka neler olduğunu düşünüp duracaktır. Gelen ilk tepki Merkel açısından pek iyi şeyler düşündürmüyor.

 

HABER7

BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURULACAK GİBİ GÖZÜKÜYOR...
 // ismail emre
Türkiyenin hamlesi kısa vadede olumlu olsa da uzun vadede neler olacağı belli değil Almanya tükürdüğünü yalamak için yasa çıkartmıyor mültecide istemiyor e ne olacak ? Suriyede güvenli bölge kurulmasına avrupada olumlu bakış artacak gibi...Ya sonra Yunanistan ve Bulgaristan Avrupaya yapılan mülteci akınına karşı tampon bölge olacak gibi bir tehlikede var...sonuç biz gidin diyeceğiz avrupa geri dönün diyecek suriyeliler perişan olacak...peki kim kazanacak kim kaybedecek......
05 Haziran 2016 Pazar 10:34
 // Serin
Gorecegiz kari zarari...
05 Haziran 2016 08:12
 // Serin
Bence tum suriye lileri avrupaya gondersinler ozaman anlarlar TC nin kiymetini...
05 Haziran 2016 08:11
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler