YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düşen uçakla ilgili iddialar kafa karıştıyor
Okyanusun ortasında düşen uçağın henüz gövdesine bile ulaşılamadı
Düşen uçakla ilgili iddialar kafa karıştıyor
04 Haziran 2009 / 09:28 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Uçak kazasında ortaya atılan iddialar kafa karıştırmaya devam ediyor. 228 yolculu uçağın düşmesinden birkaç gün önce Air France'ın bomba tehdidi aldığı ortaya çıktı...
Okyanusun ortasında düşen uçağın henüz gövdesine bile ulaşılamadı!


Rio-Paris seferini yapan Air France Havayolu şirketine ait A330 uçağının Atlas Okyanusu'na çakılmasının ardından arama çalışmaları devam ederken uçağın nasıl düşmüş olabileceği üzerine fikirler ortaya atılıyor.


RÖTAR YAPMIŞ


447 sefer sayılı Airbus uçağının Rio-Paris seferi sırasında düşmesinden birkaç gün önce Air France'a ait Buenos Aires- Paris seferini yapan uçağın gelen bomba tehdidi üzerine rötarlı uçtuğu kaydedildi. Bomba ihbarının ardından uzman polislerin uçakta bir buçuk saatlik arama yaptıkları, ardından uçuşun devam ettiği belirtildi. Bu arada pilotların kuleye yardım çağrısında bulunmaması da şüpheyle karşılanıyor.


PİLOTLAR SORUN BİLDİRMEDİ


Uçağın düşüşünden 4 dakika önce otomatik mesajlar geldiği belirtildi. Mesajlarda kabin basıncının düştüğü ve elektrikle ilgili bir sorun olduğu kaydedildi. Uzmanlar aniden olan bir şeyin otomatik pilotu da devreden çıkardığını söyledi.


SIR OLARAK KALABiLiR


Yetkililer mesajların dört dakikadan uzun bir süre boyunca gönderilmiş olmasının uçağın büyük bir bölümünün, özellikle de uçuş kabininin bir bütün halinde olduğunu çünkü uçağın farklı bölgelerinden gelen arıza sinyallerinin ana bilgisayara ulaşabildiğini belirtti.


Eski Air France pilotu Cedric Maniez kara kutunun okyanusun dibinde olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Uzmanlar, enkazın 9 bin metreye ulaşan okyanusun dibinde bulunması halinde kara kutuya asla ulaşılamayabileceğini söyledi. Kara kutular, sadece 30 gün boyunca sinyal göndermeye devam ediyor. Yetkililer, 228 yolcunun cansız bedenlerine ulaşmanın da fiilen mümkün olmadığını kaydetti.


(BUGUN)DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler