YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düşen uçağın Kara kutu kaydında patlama sesi
Düşen uçağın Kara kutu kaydında patlama sesi
08 Kasım 2015 07:17
Mısır'da havalandıktan kısa bir süre sonra düşen Rus yolcu uçağının bombayla düşürülmüş olma ihtimali giderek ağırlık kazanıyor. Kara kutudaki incelemeler de uçağın bomba sonucu düştüğüne işaret ediyor.

Mısır'da  Rus yolcu uçağının  bombalı saldırı sonucu düşdüğü yönündeki bulgular giderek kuvvetleniyor. Soruşturmayı yürüten heyete yakın kaynaklara göre elde edilen veriler uçağın içinde meydana gelen bir patlama sonucu düştüğünü gösteriyor.

Uçağın kara kutusundaki ses kayıtlarında kabinden bir patlama sesi geldiği duyuluyor. Ses kayıtları uçağın kalkışından havada kaldığı 24 dakika boyunca her şeyin normal seyrinde giderken ani bir hareketin yaşandığına işaret ediyor.

Suriye ve Sina'daki IŞİD üyeleri arasındaki iletişimin takibi sonucunda ulaşılan bilgiler de bombalı saldırı ihtimalini güçlendiyor.

İngiliz ve Amerikalı istihbarat kaynakları, bombanın uçağa kalkışından önce Şarm El-Şeyh havaalanında yerleştirildiği görüşünde. Bu nedenle şüpheler  Şarm El-Şeyh havalanındaki personele yöneliyor.

Sina yarımadasındaki IŞİD'le bağlantılı örgüt, uçağın kendileri tarafından düşürüldüğünü duyurmuştu. Açıklamanın ardından aralarında Türk Hava Yolları’nın da bulunduğu birçok havayolu şirketi Şarm El-Şeyh uçuşlarını durdurmuştu.  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Mısır uçuşlarının askıya alınmasını istedi.

İçinde 224 kişi bulunan Rus yolcu uçağı, geçen cumartesi günü Şarm El-Şeyh'ten St. Petersburg'a giderken Sina yarımadasında düşmüş, uçaktan kurtulan olmamıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler