YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düşen uçağa ait çok büyük bir parça bulundu
Şimdiye kadar bulunan ceset sayısı 16
Düşen uçağa ait çok büyük bir parça bulundu
08 Haziran 2009 / 21:26 Güncelleme: 08 Haziran 2009 / 00:00

Atlas Okyanusu'na düşen Air France uçağının kuyruğunun büyük bir parçasının bulunduğu bildirildi. Bulunan ceset sayısında da düzeltme yapıldı.


Brezilya arama ekiplerinin, üzerinde Air France'ın mavi beyaz çizgilerinin bulunduğu büyük bir kuyruk parçasını buldukları bildirilirken, uçaktan kopan 2 koltuğun da denizde bulunduğu belirtildi.


Arama ekiplerinin ayrıca, denizden yolculara ait yüzlerce kişisel eşyayı da topladıkları kaydedildi. Bulunan tüm uçak parçaları ve eşyaların su üstünde oldukları, Brezilya ekiplerinin elinde deniz dibinden eşya çıkarma olanak ve donanımı olmadığı bildirildi.


Bu arada Brezilya ordusu, bir sayım hatası olduğunu belirterek, şimdiye dek bulunan ceset sayısının 17 değil, 16 olduğunu açıkladı.


Öte yandan ABD donanmasının, 6 bin 100 metre derinlikteki uyarı sinyallerini belirleyebilecek 2 cihazı, cihazları kullanacak bir ekiple birlikte Brezilya'ya gönderdiği açıklandı.


Cihazların arama gemilerine nakledileceği ve kara kutudan gelecek sinyalleri yakalayabileceği belirtildi. Kara kutular kazadan sonra en az 30 gün sinyal göndermek üzere programlanıyorlar.
Arp sanatçısı Necipoğlu konserden dönüyorduDetayBulunan enkaz Air France uçağına ait değilmişDetay
Okyanusa düşen uçağın ilk parçası ÇIKARILDIDetay

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler