YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünyaya CIA yön veriyor
Alman Gazeteci Ulfkotte, CIA'nin dünya gündemindeki önemli haberlerin çarpıtılarak yayınlanmasına neden olduğunu söyledi.
Dünyaya CIA yön veriyor
05 Kasım 2014 / 04:37 Güncelleme: 05 Kasım 2014 / 04:41

Ortadoğu uzmanı Alman gazeteci Ulfkotte, dünyaya yön veren haberlerin CIA tarafından yaptırıldığını açıkladı.

Alman gazeteci Udo Ulfkotte'den şok açıklamalar... Russia Today TV'ye konuşan Frankfurter Allgemeine Zeitung’un eski editörü, dünya gündemine yön veren önemli televizyon kanalları ve gazetelerin yaptığı haberlerin CIA tarafından çarpıtılıp yönlendirildiğini söyledi. Ulfkotte'nin açıklamaları şöyle:

- Oklahoma beni, Amerika yanlısı haberler yaptığım için ‘Onur Vatandaşı’ ilan etmişti. Amerika yanlısı haberlerimde de hep CIA tarafından yardım gördüm.

- Alman Gizli Servisi BND, CIA tarafından kurulmuştur. Bu beyler, Frankfurt’a Frankfurter Allgemeine için bana Kaddafi ve Libya üzerine bir haber yazdırmak için geldiler. Kaddafi’ye yönelik hiçbir bilgim olmamasına rağmen haberi yaptım. Ama bana her şeyi verdiler, sonuçta onların hazırladığı haberin altına sadece benim adımın konması gerekiyordu, tamamıyla BND’nin eseri bir haberdi. Buna gazetecilik diyebilir misiniz? Gizli servislerin haberin tamamını yazdığı bir gazetecilik?

- Kaddafi’nin Rabtha’da kimyasal gaz üretimi için fabrika kurmasına yönelik bir haberdi. Bu haber Frankfurter Allgemeine’da çıktıktan sonra tüm dünyanın televizyon ve gazetelerinde de yer aldı. Büyük ihtimalle böyle bir fabrika hiç olmamıştı. Tabii hangi haberin yer alıp hangi haberin almayacağına gizli servistekiler karar verdikten sonra özgür gazetecilik olmuyor.

 

DHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler