YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünyanın konuştuğu adam ortaya çıktı
Ortadoğu'yu kana bulayan ve tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken 'dünyanın yeni başbelası' lakaplı IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi, ortaya çıktı.
Dünyanın konuştuğu adam ortaya çıktı
05 Temmuz 2014 / 19:46 Güncelleme: 05 Temmuz 2014 / 19:53

Irak ve Suriye’de geçen hafta hilafet ilan eden Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), yeni adıyla İslam Devleti’nin (İD) lideri Ebubekir el Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen bir video kaydı yayınlandı.

AFP’nin haberine göre, kendisini halife ilan ettikten sonra ilk kez ortaya çıkan Bağdadi, internette yayınlanan ve yaklaşık 21 dakika süren videoda, tüm Müslümanlardan kendisine biat etmelerini istiyor.

Görüntüler çekildiği sırada Musul’daki bir camide cuma hutbesi verip namaz kıldırdığı belirtilen Bağdadi, bugüne kadar yüzünü gizliyordu.

Bağdadi’ye ait, biri Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nda (FBI) diğeri de Irak İçişleri Bakanlığı’nda olmak üzere yalnızca iki fotoğraf vardı. Bağdadi, ABD’nin en çok aradığı beş kişiden biri ve başına 10 milyon dolar ödül konmuş durumda.

Uluslararası haber ajansları, videodaki kişinin Bağdadi olduğunu doğrulayamadıklarının altını çizdi.

21:34
 // ÇAKAL İNİNDEN ÇIKTI
Şu utanmaz arlanmaz bir de bizden biat istiyor. Biz ancak, Allah ve Resul'üne biat edenlerdeniz. Bunun gibi harici haşhaşileri düşman biliriz. Fatımi Devleti kurmak kim, sen kim....
05 Temmuz 2014 21:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler