YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünyanın en pahalı saç tıraşı
Brunei Sultanı saçını tıraş ettirmek için tam bir servet ödedi
Dünyanın en pahalı saç tıraşı
25 Ağustos 2009 / 23:57 Güncelleme: 25 Ağustos 2009 / 00:00

Brunei Sultanı saçını tıraş ettirmek için tam bir servet ödedi. 16 yıldır saçını kestirdiği Londra'daki berberi Brunei'ye getiren Sultan, berbere hayatının seyahatini yaptırdı.


İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre, Sultan, 16 yıldır saçını kestirdiği Londra'nın Dorchester otelinin berberi Ken Modestou'yu bu ay başında Brunei'ye getirdi. Ancak domuz gribi salgınından korkan Sultan, 11 bin sterlin (27 bin 500 TL) ödeyerek, berberinin uçakta diğer yolcularla temas etmeden lüks mevkide seyahat etmesini sağladı.


Sultan, normalde bir müşteriden 30 sterlin (75 TL) alan ve Brunei gitmek için 11 bin kilometre yolculuk yapan Modestou'ya saç kesimi için her seferinde binlerce sterlin ödüyor.


Modestou ile Dorchester otelinde çalışan George Kadi de yaptığı açıklamada, "Ken 16 yıldır Sultan'ın saçlarını keser. 3-4 haftada bir düzenli Brunei'ye gider. Sultan ona birinci mevkiden 9 bin sterlinlik bilet alır. Her şeyini öder, otelini, lüks yemeğini. Tipik bir 'sadece şurayı imzalayın' durumu" diye konuştu.


Kadi, kişisel serveti 12 milyar dolar olarak tahmin edilen Sultan'ın Modestou'ya "içi para dolu kalın bir zarf" verdiğini söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler