YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya'nın en iyi havaalanları
Dünya'nın en iyi havaalanları
Dünya'nın en iyi havaalanları
23 Temmuz 2008 / 19:33 Güncelleme: 23 Temmuz 2008 / 00:00


Dünya’nın en iyi havaalanları hangileri? Bu sorunun cevabını bulmak için Skytrax araştırma şirketi, 8.2 milyon yolcuya sordu. İşte araştırmanın sonuçları ve havaalanlarının resimleri


Londra merkezli Skytrax araştırma şirketi bu yılın en iyi uluslar arası havaalanlarını belirlemek için 8.2 milyon yolcuya 40 kategori üzerinden sorular yöneltti.


Son 10 aylık periyotta uluslararası yolculuk yapan insanlar her bir havaalanını “alışveriş”, “yemek”, “havaalanı çalışanlarının nezaketi”, “bagaj servisi”, “kontrol noktasında bekleme süresi” gibi faktörlerde değerlendirdi.


Çıkan sonuçlara göre, Hong Kong Uluslararası Havaalanı yolcuların en çok beğendiği havaalanı oldu. Böylece Hong Kong Uluslararası Havalanı üst üste 7. kez “En İyi Havaalanı” ödülünü almış oldu.


Yolcuların beğendiği en iyi ikinci havaalanı ise Singapur Changi Uluslararası Havaalanı oldu.


Üçüncülüğü yine bir Asya ülkesi olan Güney Kore’nin Seul Incheon Havaalanı aldı.1. HONG KONG INTERNATIONAL AIRPORT, CHINA2. SINGAPORE CHANGI, SINGAPORE3. SEOUL INCHEON, SOUTH KOREA4. KUALA LUMPUR, MALAYSIA5. MUNICH, GERMANY6. KANSAI, JAPAN7. COPENHAGEN, DENMARK8. ZURICH, SWITZERLAND9. HELSINKI, FINLAND10. CAPE TOWN, SOUTH AFRICA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler