YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünyanın en çok kabul gören 5 komplo teorisi yayımlandı
ABDde aylık yayımlanan Foreign Policy dergisi dünyanın en çok kabul gören 5 komplo teorisini internet sitesinde yayımladı.
Dünyanın en çok kabul gören 5 komplo teorisi yayımlandı
17 Eylül 2009 / 17:43 Güncelleme: 17 Eylül 2009 / 17:57

Yayımlanan liste...

1) 11 EYLÜL SALDIRISI: 11 Eylül 2001 tarihinde Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırıya ilişkin en yaygın inanış aslında El Kaide’nin bu saldırılardan sorumlu olmadığı veya tek başına sorumlu olmadığı yönünde. Saldırının hemen ardından, bir Arap haber istasyonu, saldırının gerçekleştiği gün 4 bin Yahudi çalışanın ikiz kulelerdeki işyerlerine gitmediğini, birçok kitap ise saldırının ABD’nin Irak savaşına bahane yaratmak için hükümette bulunan muhafazakârlar tarafından düzenlendiğini öne sürdü. 17 ülkede yapılan anketlerde elde edilen sonuç ise şaşırtıcı: Halkın büyük çoğunluğu bu teorilere inanıyor.

2) YAHUDİ BANKERLER: Yahudilerin dünya finans sistemini kontrol ettiği ve kasıtlı olarak ekonomik krizlere sebebiyet verdikleri teorisi etrafında birçok taraftar topluyor. Bu teorinin son versiyonu da Çin’de 2007’de bir tarihçi tarafından yayımlanan ve kısa sürede bestseller olan bir kitapta kendisine yer buldu. Teoriye karşı çıkanlar ise ekonomik krizlerin birçok nedeni olabileceğini ve Yahudilerin de bu krizlerde para kaybettiklerini ifade ediyor.

3) GİZLİ ÖRGÜTLER: Hür masonlar ve Illumunati gibi gizli toplulukların ulusal hükümetleri perde arkasından yönettiği iddiaları bilindikti ama küreselleşmenin etkisiyle bu teori genişleyerek “küçük bir grup milletler üstü elitin gizlice dünya hükümeti kurmayı hedeflediği” boyutuna ulaştı. Milletler üstü organizasyonlarda söz sahibi elitlerin zirvelerde bir araya gelerek dünyadaki birçok olaya yön verdiği iddia edilirken, bu teoriye karşı çıkanlar ise elitlerin zannedildiği gibi güçlü olmadığını söylüyor.

4) BARACK OBAMA: Özellikle ABD’de son zamanlarda yaygın olan bir inanış ise Obama’nın ABD sınırları içinde doğmadığı, dolayısıyla başkanlık yapamayacağı yönünde. Obama 3 kıtaya yayılmış soy ağacı ile komplo teorisyenleri için cazip bir hedef konumunda.

Gerçek kimliğini ABD halkından sakladığı ve aslında Müslüman olduğu iddia edilen Obama’ya, anket sonuçlarına göre ABD halkının yüzde 23’ü ve Cumhuriyetçilerin yüzde 58’i inanmıyor. Resmi belgeler ise Obama’nın 1961’de Hawaii’de doğduğunu ve Hristiyan olduğunu söylüyor.

5) AIDS: HI virüsünün ABD tarafından üretildiği ve nasıl yayılıyor olduğunun gizlendiği teorisi özellikle Afrika kökenli ABD’liler arasında yaygın bir inanış.   

 

Dört bin Yahudi 11Eylülde neredeydi?
 // ibrahim çelikoğlu
Biz müslümanlara bir tuzağın hazırlandığını aylar önce söyledik.Şahitlerin bazıları yaşıyor.11Eylüldede "gördünüzmü ben size bunların olacağını aylar önce söylmiştim."diyede teyit ettim.
Her geçen gün doğrular aydınlığa çıkıyor.Dünya krizi yahudi bankerler için "yok olmak"sendrumudur.Zamanla yok olup gidecekleri var sayımdır.Bakalım çaresini bulabileceklermi?
Krizi fark edip uygulayan, İran ve Endenozya'dır.Dünyayı kurtaran,
önünü açanda...
18 Eylül 2009 22:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler