YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Dünya için daha tehlikeli olur'
ABD Genelkurmay Başkanı Mullen, 'İran'a olası bir saldırı Ortadoğu'yu istikrarsızlığa sürekler. Bu da dünya için tehlikeli bir sonuçtur.' dedi.
'Dünya için daha tehlikeli olur'
07 Ocak 2010 / 22:56 Güncelleme: 07 Ocak 2010 / 23:34

ABD Genelkurmay Başkanı Oramiral Mike Mullen, İran'a olası bir saldırının Ortadoğu'da ''çok fazla istikrarsızlığa sebep olacağını ve bölge için istenmeyen sonuçlar doğuracağını'' söyledi ve diplomasinin önemini vurguladı.   

Washington Enstitüsü adlı düşünce kuruluşunda konuşan Mullen, Tahran'ın ''bir süredir nükleer silah geliştirmeye yönelik stratejik amacı olan bir yolda olduğunu'' söyledi.   

Mullen, ''Bu sonuç, potansiyel olarak son derece istikrar bozucu. Diğer taraftan İran'a saldırmanın da son derece istikrar bozucu bir sonucu olur'' dedi.

Her iki senaryonun ''istenmeyen sonuçlarından'' endişe duyduğunu belirten Mullen, ''Dünyanın o bölümü daha da istikrarsız hale gelebilir, bu da dünya için tehlikeli bir sonuçtur. Sadece ABD'nin değil bütün uluslararası toplumun bu iki sonucun ortaya çıkmasını engellemeye odaklanması çok önemlidir'' diye konuştu. 

Mullen'in kafası çalışıyor.
 // ibrahim çelikoğlu
Biz Mulen'in komutanlarına ricada bulunduk.Dedikki;Gelin kötülüklerden uzak durun,Türklerden iyilik öğrenin. herşeyi yabana götürmeyin.Yazık etmeyin.Bizden şüphe duymayın.Yıllardır, iyilik için uğraşıyor çaba veriyoruz.Dedik! Dinletemedik.Çünkü;Kötülükten uzak,kötülerle beraber olamıyacağımızı anladılar.Hemen ölüm kararını verdiler.Bizi öldürebilmek için her yolu denediler.Biz gene aynı şeyleri tekrarlıyoruz.Kötülük yapmayın.İyili yapın...
08 Ocak 2010 16:37
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler