YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya basını IŞİD operasyonunu böyle duyurdu
Türk jetlerinin koalisyon jetleri ile birlikte Suriye’deki IŞİD’e karşı gerçekleştirdiği ilk operasyonu dünya basınında da yer aldı.
Dünya basını IŞİD operasyonunu böyle duyurdu
29 Ağustos 2015 / 19:18 Güncelleme: 29 Ağustos 2015 / 20:11

Dışişleri Bakanlığı, Türk savaş uçaklarının koalisyona ait savaş uçaklarıyla birlikte Suriye’deki IŞİD hedeflerine karşı dün akşamdan itibaren ortak hava harekatı gerçekleştirmeye başladığını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından dünya basını da Türk jetlerinin koalisyon jetleri ile IŞİD’in Suriye’deki mevzilerini hedef alarak gerçekleştirilen ilk operasyonu son dakika olarak verdi.

AFP, “Türk Uçakları Suriye’deki IŞİD’i Koalisyon Uçaklarıyla Birlikte İlk Kez Vurdu” başlıklı haberinde Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayı aktararak, Türk uçaklarının koalisyon tarafından Suriye’deki IŞİD mevzilerine karşı yürütülen operasyonlara ilk kez katıldığını kaydetti.

Associated Press, Suzan Fraser tarafından hazırlanan “Türk Jetleri IŞİD’e karşı Hava Operasyonlarına Katıldı” başlıklı haberinde Türk jetlerinin ABD öncülüğündeki koalisyonun bir parçası olarak Suriye’deki IŞİD’e ilk hava saldırısını gerçekleştirdiğini duyurdu.

İngiliz haber ajansı Reuters ise, Dışişleri Bakanlığının konuyla ilgili açıklamasına dayandırarak verdiği “Türk Jetleri IŞİD’e karşı ABD Öncülüğündeki Koalisyona Katıldı” başlıklı haberinde jetlerin koalisyonun bir parçası olarak ilk kez Suriye’deki IŞİD’e ait mevzilerini vurduğunu yazdı. 

 // Kaan
Dost kazanmiyoki boyna düşman kazanıyor devlet isidin ne zararı oldu sana sen önce başında ki terörden bir Arın...
30 Ağustos 2015 08:35
 // islam
Safınız iyice belli oldu zavallı lar....
29 Ağustos 2015 20:32
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler