YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya Afrin harekatını konuşuyor! Böyle duyurdular
BBC'den Al Jazeera'ya, CNN International'danWashington Post'a dünyanın en önemli medya kuruluşlarında operasyon manşette.
Dünya Afrin harekatını konuşuyor! Böyle duyurdular
20 Ocak 2018 / 19:45 Güncelleme: 20 Ocak 2018 / 20:27

Türkiye'nin bugün saat 17.00 itibariyle başlattığı Afrin operasyonu, dünyanın en büyük medya organlarında manşetten veriliyor.

Haberi manşetten okuyucularına aktaran Al Jazeera English, 'Afrin harekatı başladı, Türk jetleri YPG mevzilerini vuruyor' başlığını kullandı.

BBC'de de birinci haber Afrin operasyonu. 'Türk savaş uçakları saldırıyor' diyen BBC, Suriye'nin kuzeyinde yeni bir cephe açıldığını belirtti.

Gökyüzüne yükselen duman fotoğrafını ilk sayfasından veren Amerikan CNN International, 'Türk jetleri vuruyor, askeri harekat başladı' başlığıyla okuyucularının karşısına çıktı.

Amerikan Washington Post gazetesi, internet sayfasında 'Türkiye ABD'nin desteklediği YPG militanlarına karşı hava saldırısı başlattı' diyerek operasyonu duyurdu.

Alman Deutsche Welle'nin başlığı 'Afrin'e 'Zeytin Dalı' başladı' oldu.

Dünya Afrin harekatını konuşuyor! Böyle duyurdular

 // Pursak
Vatandaş yorumu müthiş; Bizde Zeytin Dalı da var, Kızılcık Sopası da. Yani, olsa dükkan senin hesabı, ama Osmanlı Markette yok yok! Ne istersen hepsi var, ee artık kim hangisini istiyorsa, kim hangisinden anlıyorsa... evet coni, pkk/pyd, ab, abd, bae, israil... her kim varsa kuyrukta, evet hadi buyurun, ne istemiştiniz?...
21 Ocak 2018 15:33
 // Çetin
Batmanlı ve H İbrahim kardeşlerime katılıyorum. Bu harekat aslında sadece amerikalının suratına indirilmiş Osmanlı Tokatı'dır. İmanlı Kürt kardeşime canım feda. Onlar bizim dostumuz değil, ÖZBEÖZ KARDEŞİMİZDİR. 400bine yakın imanlı Kürt kardeşimiz, bu satılmış amerikan köpeği pkk/pyd tarafından Suriye'deki köylerinden, vatanlarından sürüldü. Onlar öldürdü, sürdü, Türkiye ise onlara kucak açtı, yediriyor içiriyor BOYUN BORCU. Şimdi yaptığımız ise pkk/pyd çakallarını sürerek, bize sığınmış masum ve mazlum Kürt, Türkmen, Arap tüm Müslüman kardeşlerimizin vatanlarına malına mülküne sahip olmasının önünü açmaktır. O masum ve mazlumlar sürülürken öldürülürken neredeydiniz eey namert avrupa?...
21 Ocak 2018 15:26
 // h ibrahim
Bu haraket Amerikalılara kurt düşmanlığı diye milleti kandırmasınlar ben Batmanlı olarak ordumuzu Allaha emanet ediyorum...
21 Ocak 2018 09:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler